• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!

Skarby Danii
Północna cześć Europy bardzo często jest raczej mało doceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo bogatej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo godnych uwagi zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest w takim razie doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!

1. Sprawdź tutaj

2. Dowiedz się więcej

3. Otwórz link

4. Sprawdź to

5. Przeczytaj więcej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.